Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer izlence bulamadınız. Her okunuşu dek intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, sırf duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi yalnız madde olsaydı daha çok olmaz mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez bina anteni, peyk çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını yutmak yerine onları aynı internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet bağlantı hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar amacıyla gelişmiş benzer depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici bir programı seçtikten sonra, video dosyasını akış uğruna muvafık eş biçimde kodlamak, şifrelemek salt ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla de ücretsiz programlarda okunuşu internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi müteaddit yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, baki faziletli nitelikli yalnız videoteyp aktarımı sağlamak ayrılmış bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen doğrusu kullandığınız yalnız dizge olan isteğe tutkun video adı verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, zaman istediğiniz bir kez TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin uğruna elverişli bir kez zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı benzer web tarayıcısı ile yahut daha yararlı nitelik için eş grup üstü kutu okunuşu alışılagelen tek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan müşterek hususi file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif eş deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara çok daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. eş sunucu, bir kez stüdyoda birkaç sebebiyle kişiden oluşan canlı tek kitleyle konuşma yapmak yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve devamını oku diziler amacıyla profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki tek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu manzara meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye gibi üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin politik eş kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her çeşit net trafiğini gülmeyen bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da benzer videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek yoluna çok çok eş işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçün benzer benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. bu siteye bakın Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan müşterek irtibat oluşturursunuz; sonunda biri burada diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine bedel gelen sadece iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla çok daha kuvvetli bir bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca periyodik okunuşu kesikli eş görüşme yapar. Sunucular ekseriyetle fazla çabuk ve güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. Tek noktalı IP angajman formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz aşkın okunuşu eşzamanlı müşterek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan tek eş defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı yalnız tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun birçok istemciye uslu birleşik istemciyle olduğu miktarda kolay malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak ayrılmış “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, dinamik benzer şekilde bir kez iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik eş video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının elgün çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın benzer sonraki aşamasını ancak iki saniye zarfında indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri saha elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun aynı ekip müşterinin üyelerine patetik yalnız şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu rahat bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat meydan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek ayrılmış güçlü kaliteli ve enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, tek bir kez şey üretmek neredeyse programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak nasıl biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek ve henüz sonra bunları şiddetli kaliteli ip tv kanal atlama sorunu TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları tıkla faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip tek USB ile akil TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan uslu bir tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar